David Rusňák a skupina DRFG

Český podnikatel, filantrop, mecenáš, předseda představenstva a majoritní akcionář investiční skupiny DRFG David Rusňák umí dát svým snům reálné základy a nechat je růst. Proto skupina DRFG, tedy David Rusňák Family Group, dosáhla za dobu své existence tak skvělých výsledků. Vřelé kolegiální a přátelské vztahy rozvíjí i ve svém podnikání a zároveň podporuje také všechna místa, kde má skupina své obchodní aktivity.

David Rusňák vyrostl ve slovácké vesničce Labuty u Kyjova. Své první vydělané prostředky investoval do obchodu se stavební chemií, poradenství k evropským dotacím a vývoje softwaru pro továrny a sklady. Rád cestuje, miluje víno, českou i rakousko-uherskou kuchyni, na níž se zaměřil ve své restauraci Konfit. Investuje do umění, především do obrazů, a inicioval vznik online ekonomického magazínu Peak.cz.


Podpora a společensky prospěšná činnost


DRFG je společensky odpovědná společnost, a proto v roce 2016 založila svou nadaci. Ta se věnuje dobročinné a charitativní činnosti a mezi její stěžejní projekty patří každoroční festival Meeting Brno, výuka finanční gramotnosti a pomoc dětem z dětských domovů. Projekt nazvaný „Začni správně” ve spolupráci s neziskovou společností yourchance se zaměřuje na pomoc mladým lidem, kteří odcházejí z dětských domovů a pěstounské péče do běžného života. Skupina podporuje domov Horizont v Kyjově, který je určen lidem s těžkým tělesným a mentálním postižením, a také brněnskou Diakonii.

Skupina DRFG kromě dobročinných aktivit podporuje i sportovní a kulturní akce. Dlouhodobě úspěšné je partnerství s hokejovou Kometou Brno, které se navíc rozrostlo o generální partnerství se značkou CZECH FUND, která je zároveň hlavním partnerem české tenistky Karolíny Plíškové.  

Skupina DRFG podporovala také Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech a v letech 2015-2019 mezinárodní hudební festival JazzFestBrno a cestovatele a fotografa Jirku Kolbabu.

David Rusňák

5 hlavních bodů o Davidu Rusňákovi:

  • V roce 2011 sloučil své aktivity a založil skupinu DRFG
  • Investuje do umění, především do obrazů českých malířů
  • Rád cestuje a je milovníkem dobrého jídla a vína
  • Vlastní brněnskou restauraci Konfit
  • Je ženatý a má syna

 

Investiční skupina DRFG


Hlavní činností investiční skupiny DRFG, kterou v roce 2011 založil David Rusňák, ale zůstávají investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. V případě nemovitostí skupina v loňském roce realizovala investice do realit převyšující 3 miliardy korun. V loni například nakoupila obchodní zónu v Litoměřicích, soubor dvanácti nákupních parků situovaných napříč Českou republikou a historický dům v Údolní ulici v Brně.

Telekomunikace jsou další oblastí skupiny, která v loňském roce zaznamenala významný rozvoj. Díky konsolidaci lokálních providerů z portfolia skupiny vzniklo Libli. Internetový operátor, jehož služby využívá bezmála sto tisíc zákazníků. Společnost Libli byla začátkem roku 2019 plánovaně prodána společnosti Nordic Telecom.

Rozrostla se také finanční divize DRFG Finance. Skupinu posílil online srovnávač finančních produktů ChytryHonza.cz.

Stranou nezůstal ani nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND, který klientům přináší dlouhodobé stabilní zhodnocení. To se pohybuje v rozmezí 4–5 % a nejnižší částka, kterou lze investovat je 500 korun. Fond je tak otevřen téměř každému.

Růst skupiny pokračuje i v roce 2019 a v tomto trendu by ji mělo pomoci nové představenstvo, které je nově šestičlenné. Jeho předsedou dál zůstává David Rusňák. Na pozici místopředsedy představenstva nově usedl Pavel Vyhnálek a další novou posilou je Pavel Fráňa. Oba již dříve působili ve vedení velkých investičních skupin.

David Rusňák